HATHA YOGA

Ha- güneş Tha Ay anlamına gelir. Birlikte yazıldığında ise “güçlü” anlamını taşır ve vücudu temizlemenin ne büyük bir güç gerektirdiğini sembolize eder. Güneşin  eril gücünü ayın ise dişil gücünü sembolize eder. Genel  tanımıyla meditasyon için zihni ve bedeni arıtma sürecidir. 

FLY YOGA

Hamak  yogası olaraktan bilinen fly yoga yerçekimin etkisine meydan okur. Güç  ve denge isteyen ve  uçmanın tarifsiz heyecanını  deneyimlenen  tekniktir.

YİN YOGA

Kasların ve fasyal dokuların esnemesi amaçlanır. Böylelikle vücuda esneklik kazanır. Stabil ve rahatlatıcıdır. Kaslarımız atalardan gelen kayıtları tutar yin yogada asanalarda diğer yoga  pratiklerinden daha uzun kalınır her asanada 3dk ile 30 dk. arasında kalınır ki fasyal dokular rahatlasın, atalardan gelen birikimler giderilsin.

ASHTANGA YOGA

Asthanga yoga da asanalar, belirli bir sırayla, seriler halinde uygulanır. Her poz nefes farkındalığı ve bakışlar bir noktaya yönelerek yapılmaktadır. Nefesle hareket  bir senkronizasyon içinde ve bi asanada  nefes alınır ve diğer asanada  verilerek yapılan hareketli bir pratiktir.VİNYASA YOGA

Vinyasa akış demektir. Nefesle senkronize hareket edilir. Asanaların  arasına akış seklinde konulan dizilimler vardır. Vinyasa yoga daha çok hareketi sevenler için ideal bi yogadır. Diğer yoga tarzlarına göre daha aktiftir.

HAMİLE YOGASI

Anne  adaylarının çok daha rahat bir hamilelik geçirmesi, anne bebek bağının desteklenmesi, nefes ile omurga ve bel kısmını desteklemek, gerginlikler, kaygıları azaltmak için yapılan pratiktir.

ÇOCUK YOGASI

Çocuk Yogası, çocuklardaki hayal gücünü destekler,  hikayelerle daha çekici hale getirilen asanaları çocuklara uyumlanış halidir. doğru nefes almalarını, kendilerine ve etrafına daha bilinçli ,öğrenme yetilerini güçlendirmeyi destekleyen yoga pratiğidir.

Yoga Sutra Eğitmenleri

Nilay

RYT 200 YOGA TEMEL EGİTMENLİK EGİTİMİ

RYT300 YOGA UZMANLIK EGİTİMİ

ÇOCUK YOGASI

Cansu

MEDİTASYON KOÇU

NUMEROLOG

SARKAÇ EĞİTMENİZehra

RYT 200 YOGA TEMEL EGİTMENLİK EGİTİMİ

RYT300 YOGA UZMANLIK EGİTİMİ

HAMİLE YOGASI

Open chat